четвер, 19 березня 2015 р.

У Дипломатичній академії обговорили виклики, які постали перед Україною

Ігор САМОКИШ, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
18 березня, 2015 - 19:34
 
«Потужна дипломатія – сильна країна»
18 березня в стінах Дипломатичної академії України відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний форум «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія». На фоні російської анексії Криму та агресії, яка продовжується, це важлива і своєчасна подія, участь в якій взяло близько 200 осіб. Серед них — дипломати, представники влади, вчені, експерти і студенти.
Головний редактор газети «День» Лариса Івшина та директор Інституту державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Сергій Телешун стали одними зі спікерів на відкритті ІІІ Міжнародного молодіжного форуму «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія».
За словами організаторів, мета Форуму — створити платформу для розвитку міжнародної молодіжної співпраці, обміну інформацією та досвідом. Окрім цього, учасники обговорили питання позиціювання України в світі, а також геополітичні та геоекономічні виклики, які постали перед нашою країною. Окремим акцентом, про який говорили учасники Форуму — розбудова сучасної української дипломатії.
Генеральний секретар Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) Валерій Чечелашвілі: «У 2008 році міністр Лавров заявив, що принцип територіальної цілісності є незаперечним. Виняток, як він казав – Грузія, яка була покарана за спробу «геноциду осетин і абхазців». Багато хто тоді зітхнув із полегшенням, а ми намагалися пояснити, що російська політика по відношенню до Грузії не виняток, а екстремальний прояв політики до сусідів. Тепер ця екстремальність проявляється в Україні». 
«На паритетній основі у цьому форумі беруть участь не тільки молоді студенти, але й наші науковці, викладачі, ветерани дипломатії і діючі дипломати. Ми спеціально підбирали склад учасників, щоб він був 50/50, щоб був не тільки зв’язок поколінь, а зв’язок єдності, стратегії, поглядів», — прокоментував «Дню» перебіг Форуму ректор Дипломатичної академії Микола КУЛІНИЧ. Окремо він відзначив і газету «День», яка є не просто осередком, але й «лідером суспільної думки, навколо якої гуртується українська еліта».
Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко
На думку генерального секретаря Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) Валерія ЧЕЧЕЛАШВІЛІ, виклики, які постали перед Україною, «дуже важкі». «Але подолавши їх, Європа разом з Україною стане сильнішою», — говорить він. Пан Валерій також провів паралелі між російською агресією в Україні та Грузії.
Окрім представників влади, дипломатів, послів, експертів і вчених, на заході було багато і слухачів Дипломатичної академії, а також студентів інших університетів Києва та України.
За його словами, «сп’яніння успіхом» від анексії територій закінчиться, а похмілля «буде важким». «Досвід показує, що міжнародні домовленості з РФ, м’яко кажучи, не дуже надійні. Кожен присутній в цій залі може підрахувати з десяток таких договорів, як раптом перетворювали на порожній папірець», — наголосив він.
Лариса Івшина: «На нашій стороні надзвичайно потужний союзник – історична правда. Якщо ми зуміємо скористатися цим, навчимо молодь цим користатися, то нас ніхто не зсуне з нашої історичної матриці»
На Форумі усі присутні мали можливість збагатитися інтелектуально й почитати «День»
Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро ШИМКІВ закликав майбутніх дипломатів приєднатися до урядової команди і працювати на благо країни. «Новій Україні потрібні люди, які будуть домовлятися і захищати українські інтереси, записані в міжнародних угодах на дипломатичному та політичному рівнях», — звернувся він англійською мовою до присутніх.
Ректор дипломатичної академії Микола Кулініч відзначив, що поки що Україна один на один з «брутальним викликом», який кинула Росії всьому цивілізаційному людству. «Це – порушення всіх існуючих норм, правил і законів поведінки, які існують в договорах міжнародного права. Захід жахнувся від цього... Але ми поступово справляємося з цим», – відзначив він
Пан Шимків також підкреслив, що зараз потрібна  абсолютно відмінна ментальність та підхід, які б містили «цінності, які захищали українці на Майдані». А за допомогою молоді, за його словами, в Україні буде потужна дипломатія, а отже — й сильна країна.
Заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків: «З вашою допомогою, – звернувся він до слухачів Дипакадемії. – В Україні буде сильна дипломатія. З нетерпінням чекаю на співпрацю з вами! Ви потрібні новій Україні!»
На відкритті Форуму виступила і головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА. Вона представила книжкові новинки та ініціативи видання, а також поділилася враженнями від останніх подій.
Микола Кулінич та  Валерій Чечелашвілі
«Увага дипломатів до газети мене завжди стимулювала, бо це — найбільш кваліфіковані читачі, яких можна тільки побажати. Це планка, до якої варто було дотягнутися», — підкреслила пані Лариса. — «На наших очах розгорається небачена битва не лише за нафту, газ та ресурси, а за місце в історії. Росія давно поставила собі мету виштовхнути нас з цивілізаційного простору і посісти там наше місце».
Студентка КНУ ім. В.Гетьмана Ірина Миколаєнко та інтерн-стоматолог Академії післядипломної освіти ім.Шупіка Тетяна Корнієнко з цікавістю прослухали виступи експертів і професіоналів. Окремо дівчат зацікавили й книжкові проекти «Дня» про які вони дізналися від головного редактора газети
У рамках Форуму також відбулися дві конференції — «Україна в глобальному світі: витоки конфлікту і шляхи його подолання», а також «Удовенківські дипломатичні читання». Остання — присвячена Геннадію Удовенку — колишньму міністру закордонних справ, 52-му президенту Генеральної Асамблеї ООН.

Немає коментарів: