12 грудня 2017 року за ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, ряду посольств іноземних держав, був організований та проведений Міжнародний форум «Сучасний досвід ведення гібридних конфліктів. Приклад України». Учасниками форуму стали відомі політичні, державні, громадські діячі та експерти з проблем безпеки. Зокрема це: Євген Марчук, Євген Головаха, Володимир Фесенко, Михайло Глубокий, Галина Чумак, Володимир Семистяга, Юсуф Куркчі, Георгій Тука, В’ячеслав Аброськін, Вадим Скібіцький, Євген Найда, Віктор Єрмаков та інші. На форумі були представники з тимчасово окупованих територій Сходу України, які дали дуже цікаві і неупередженні оцінки і пропозиції, щодо ситуації у цих зонах конфлікту. Атмосфера цього заходу була професійна, ділова і конструктивна.
Представляв НАДУ при Президентові України – директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування, в.о. завідувача кафедри публічної політики та політичної аналітики, професор, доктор політичних наук С.О. Телешун. У своєму виступі він звернув увагу гостей на те, що гібридна війна є однією з моделей управління в умовах системної кризи і глобалізаційних викликів. Неспроможність національного політико-економічного істеблішменту адекватно реагувати на загрози насамперед у внутрішній політиці і сформувати засади адекватної публічної політики, призводять до військової агресії та обмеження суверенітету окремих держав. На його думку ознаки «третьої світової гібридної або проксі війни» почалися ще у 2002 - 2003 роках.
Відкриваючи захід, іноземні гості Прем Махадеван (Switzerland), Барбора Маронкова, Родді Бретт (U.K.) приділили увагу розумінню НАТО, Радою Європи, США, РФ термінів «гібридна війна», «гібридні методи ведення війни», «гібридний конфлікт», а також співвідношенню військових та невійськових методів ведення конфліктів.
Під час проведення Міжнародного форуму були розглянуті питання передумов конфлікту в Україні, мови як предмету маніпуляції на Сході, релігії як засобу розбрату, а також необхідності створення державами систем раннього попередження конфліктів та раннього реагування.
Підводячи підсумки роботи Міжнародного форуму міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш наголосив на необхідності детектування та усвідомлення органами державної влади та населенням загроз в невійськовій сфері та створити систему раннього попередження і раннього реагування на гібридні загрози.
Немає коментарів:
Дописати коментар