пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Професори кафедри публічної політики та політичної аналітики взяли участі в комунікативних заходах присвячених питанням децентралізації влади і управління на Чернігівщині.


      

Кафедра публічної політики і політичної аналітики НАДУ при Президентові України в рамках домовленості про співпрацю з Чернігівською ОДА продовжує здійснювати інформаційний та експертно-аналітичний супровід реформ, що проводяться в Україні.  Так, 28 листопада 2017 року професори кафедри Олександр Пухкал та Микола Стадник мали ділову зустріч з Головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем на якій  обговорили деякі практичні питання проведення реформи децентралізації влади, зокрема створення об’єднаних територіальних громад, формування нової моделі територіальної організації влади та модернізації на цій основі публічного управління на Чернігівщини.Продовжилась ця зустріч в актовій залі обласної державної адміністрації де відбувся розширений   інформаційно-просвітницький семінар-практикум з ключових питань реформи децентралізації влади, її ролі в підвищенні ефективності публічного управління та розвитку територіальних громад. В заході взяли участь голови райдержадміністрацій, райрад, об’єднаних територіальних громад, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та представниками політичної еліти Чернігівщини. Модератором цього змістовного і цікавого заходу був особисто Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, який повідомив про те, що на Чернігівщині вже створено 37 ОТГ які охоплюють 52% території області яка є лідером з проведення реформи децентралізації в Україні.

Професор Олександр Пухкал ознайомив цільову аудиторію з принципами та формами проведення реформ децентралізації в країнах Європи, зокрема в Швеції, Франції, Польщі, Литві, Латвії, підкреслив важливість використання їх досвіду в Україні. Особливу увагу професор Пухкал О.Г. приділив аналізу реформи децентралізації влади в Україні, зокрема на Чернігівщині, перспективам її продовження в контексті формування нового адміністративно-територіального устрою України. На завершення свого виступу професор Пухкал О.Г. презентував акредитовану в Національній академії нову спеціальність «Публічне управління та адміністрування», розкрив роль Національної академії у формуванні політико-управлінської еліти  України. Професор Микола Стадник присвятив свій виступ проблемам соціально-економічного розвитку України та ролі Національної академії у формуванні управлінських кадрів, зокрема для зміцнення кадрової спроможності ОТГ та укрупнених районів.

       В своїх виступах перед політико-управлінською елітою Чернігівської  області представники НАДУ презентували концептуальні зміни в роботі академії, прагнули розкрити її особливу роль в модернізації системи публічного управління та підготовці висококваліфікованих управлінців.

       
На завершення перебування на Чернігівщині у відбулася цікава зустріч науковців Національної академії та відомого співака, кобзаря-лірника, народного артиста України, Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Василя Нечепи з апаратом Ріпківської райдержадміністрації та районної ради, головою об’єднаної Любечівської об’єднаної територіальної громади Сергієм Івановичем Пінчуком, з головами інших територіальних громад. На цій зустрічі професори О.Пухкал та М.Стадник говорили про те, що на сучасному етапі розвитку України ефективність реформ у всіх сферах життєдіяльності суспільства залежить головним чином від рівня професійної  підготовки службовців органів публічної влади. Василь Нечепа виступив з цікавою мистецькою програмою, якою підкреслив роль кобзарства у збереженні духовних надбань українського народу, у формуванні  національного патріотизму.


         Пухкал О. Г., Стадник М. М. та Нечепа В. Г. відвідали Ріпківську гімназію імені Софії Русової. Директор гімназії Корж Наталія Миколаїна розповіла про практику впровадження нового Закону України «Про освіту», ознайомила з експозицією музею відомого педагога, прозаїка, громадського діяча, новатора дошкільної освіти Софії Русової. Благодатний Чернігівський край постав основою формування багатостороннього педагогічного надбання С. Русової, де центральне місце у її творчості займає концепція української національної системи освіти, формування цілей, завдань, змісту методів, принципів, форм навчання та виховання. По завершенню відвідин гімназії було покладено квіти до пам’ятника Софії Русової, яка народилася, проживала та працювала в Ріпках.


Немає коментарів: