пʼятниця, 10 жовтня 2014 р.

Кафедра політичної аналітики та прогнозування НАДУ при Президентові України у науково-практичних заходах

2 жовтня 2014 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулася тематична зустріч керівника Центру політичних досліджень "Атлас" Ельхана Шахін оглу (Азербайджанська Республіка) зі слухачами Вищої школи державного управління й Інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії.

Представляючи гостя академії учасникам тематичної зустрічі, професор кафедри державної політики та суспільного розвитку академії Едуард Афонін відзначив, що комунікації слухачів академії із відомими експертами, політологами, політиками сприяють розширенню практичної складової підготовки управлінця.

Ельхан Шахін оглу ознайомив слухачів із діяльністю Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, яка заснована Азербайджанською Республікою, Грузією, Республікою Молдова та Україною, зокрема щодо її впливу на розв'язання "заморожених конфліктів" на теренах СНД.

 
Керівник Центру політичних досліджень окрему увагу приділив питанню видобутку та постачання енергоресурсів з регіону Каспійського моря до європейських країн.

 3 жовтня 2014 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся науковий семінар, присвячений 40-літтю І-го тому "Сучасної світ-системи" всесвітньо відомого американського філософа та соціолога, одного із засновників світ-системного аналізу І. Валлерстайна.

Зустріч була ініційована, Міжнародною асоціацією студентів політичної науки.
На заході були присутні проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка, професор Бугров Володимир Анатолійович, директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування НАДУ при Президентові України, професор Телешун Сергій Олександрович, завідувач кафедри політології філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка, професор Цвих Володимир Федорович, професор Нью-Йорксього університету Георгій Матвійович Дерлугян, завідувач кафедри соціології, професор Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут” Кутуєв Павло Володимирович, а також студенти, аспіранти та викладачі вищих навчальних закладів міста Києва.

Вступне слово проректора з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка, професора Бугрова Володимира Анатолійовича було зосереджено на важливості та актуальності проведення подібних заходів у часи складних випробувань для української державності.

Основні напрями концепції сучасної світ-системи було презентовано учнем та другом І. Валлерстайна, професором Нью-Йорксього університету Георгієм Матвійовичем Дерлугяном. Професор Дерлугян Георгій Матвійович у своєму виступі сконцентрувався на необхідності системного аналізу сучасних соціально-економічних та суспільно-політичних процесів у глобальному просторі.

У свою чергу, в межах світ-системного аналізу, професор Телешун Сергій Олександрович висловив актуальні для України аспекти системної модернізації та реформування в контексті сучасних реалій. Зокрема, він наголосив на необхідності підвищення рівня самосвідомості українських науковців та аналітиків, а також звільненні від комплексів власної неповноцінності акцентуючи увагу на високому рівні інтелектуальної та фахової підготовки вітчизняних спеціалістів.

Немає коментарів: