7 травня 2014 року, об 11:00, за адресою вул. Е.Потье 20, 4 поверх, дистанційний центр відбулось засідання круглого столу на тему: “Сучасна Україна в системі геополітичних впливів”. Організатором заходу виступила кафедра політичної аналітики та прогнозування.
Дану ініціативу було започатковано наприкінці 2013 року, у формі традиції світової аналітичної спільноти (Національна розвідка США, аналітична агенція Стретфор та корпорація Ренд, агенція Сіньхуа, російські аналітичні центри тощо).
Засідання круглого столу було відкрито виступом президента Національної академії державного управління при Президентові України, професором Ковбасюком Ю.В. У своєму вступному слові президент академії наголосив на необхідності використання ефективних моделей державного управління в умовах суспільно-політичної та економічної кризи, а також звернув увагу аудиторії на потребу розпочати всеукраїнський діалог національного примирення за участі політичних, громадських та академічних кіл України.
Наступне слово було надано модератору зустрічі директору Інституту державної служби та місцевого самоврядування, завідувачу кафедри політичної аналітики та прогнозування, професору Телешуну С.О. Професор Телешун С.О. презентував наукові розробки кафедри політичної аналітики та прогнозування, які увійшли до збірки матеріалів VII міжнародного антитерористичного форуму “Ксенофобія – вірус екстримізму та тероризму” (Співавтори: Телешун С.О., Крутов В.В., Дічек А.І. та інші, видано у Словаччині, презентовано у Бельгії, м. Брюссель на сесії Європарламенту). У своїй доповіді звідувач кафедри політичної аналітики та прогнозування визначив кластер загроз та викликів, які вже постали, і ті які можуть очікувати Україну у найближчий рік або ж півтора року, а також наголосив на необхідності відновлення суб'єктності міжнародного статусу країни.
Наступним етапом заходу стали виступи запрошених учасників круглого столу:
Тарасюк Борис Іванович – народний депутат України (фракція “Батьківщина”), дипломат та політичний діяч.
Виступ Б.І. Тарасюка був зосереджений на ідеї необхідності інтеграції України у структури НАТО та Європейського Союзу, чіткого визначення пріорітетів зовнішньої та внутрішньої політики держави;
Чалий Олександр Олександрович – дипломат та експерт з міжнародних відносин.
Чалий О.О. у своєму виступі зауважив на доцільності створення нової моделі нейтрального статусу України в умовах багатополярності сучасного світу, де примат національних інтересів ставиться вище блокового статусу;
Карпунцов Валерій Віталійович – народний депутат України (фракція Удар) та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.
Доповідь Карпунцова В.В. була зорієнтована на проблеми системних галузевих реформ в Україні, як запоруку національній безпеці держави, а також виступив проти конституційної реформи в умовах політичної кризи та громадянського протистояння;
Сиротюк Юрій Миколайович – народний депутат України (фракція Свобода), член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони.
У свою чергу Сиротюк Ю.М. наголосив на необхідності збереження національної самобутності та незалежності України в контексті геополітичних протистоянь у світі, а також жорстко розкритикував ефективність дій влади у сфері національної безпеки, зауважив на терміновості створення сучасної армії та збереженні президентської вертикалі влади;
Парасюк Ігор Львович – к.екон.н., головний радник з питань стратегічного планування та економічного розвитку USAID.
Парасюк І.Л. у своїй презентації критично висловився з приводу системи організації владних структур в країні на прикладі Одеської області та запропонував проект оптимізації функціонування органів влади на місцях;
Неволько Вячеслав Анатолієвич – політичний експерт та громадський діяч.
Неволько В. А. у своєму виступі зосередив увагу на проблемах пов'язаних із реформуванням системи безпеки України, силових структур та органів виконавчої влади;
Хмільовський Віктор Мечиславович – громадський діяч, президент Спілки орендарів і підприємців України, шеф-редактор журналу “Роботодавець”.
Хмільовський В.М. виступаючи наголосив на виключній ролі робоотодавців та підпрємців України у питаннях економічної та політичної стабільності розвитку країни, а також запропонував активно залучати громадський сектор до соціальної експертизи законодавчих актів.
В обговоренні актуальних питань, що були підняти у ході круглого столу прийняли участь викладачі, докторанти, аспіранти,слухачі Національної академії державного управління при Президентові України, громадські та політичні діячі, експерти, науковці.
Підсумовуючи результати засідання круглого столу Телешун С.О. зауважив на важливій ролі подібних комунікативних заходів у вирішенні вузлових для країни питань, примат державних інтересів, національної безпеки та унітарності країни, звернув увагу аудиторії на консенсусний характер позицій учасників зустрічі та запропонував формалізувати результати дискусії у вигляді пакету пропозицій органам центральної влади. Професор Телешун С.О. наголосив на необхідності створення аналітичних майданчиків для проведення мозкових штурмів, формуванні спеціальних практично-дослідницьких установ та написанні білої і зеленої книг з приводу загроз державній та національній безпеці України.
Немає коментарів:
Дописати коментар