четвер, 13 червня 2013 р.

Створення Лабораторії політичної аналітики та прогнозування

5 червня 2013 року кафедра політичної аналітики і прогнозування Національної академії державного управління при Президентові Україні та кафедра філософії Житомирського державного університету імені Івана Франка уклали договір про створення спільної Лабораторії політичної аналітики та прогнозування з метою поширення наукового, освітнього та культурного співробітництва, а також здійснення прогнозування і аналізу політичних процесів у сучасному світі й Україні. Сторони домовилися згідно з діючим законодавством про вищу освіту спільно аналізувати ризики та виклики, які постають перед Україною в глобалізованому світі; здійснювати політичне прогнозування перспектив євроінтеграції України; проводити спільні науково-теоретичні та науково-практичні конференції, наукові дослідження та читання лекцій; здійснювати обмін науковцями, викладачами та провідними фахівцями, а також обмін інформацією, матеріалами та науковою і навчальною літературою в галузях, які становлять взаємний інтерес.
Завідувач кафедри політичної аналітики і прогнозування С. Телешун також прочитав лекцію на тему «Україна у контексті євроінтеграційних процесів», на якій були присутні студенти, викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка, співробітники державних установ області та міста. У ході  спілкування  із аудиторією житомирських суспільствознавців  С. Телешун зупинився на цілій низці питань сучасної глобалістики, зосередивши увагу учасників зустрічі на головних проблемах та викликах, які стоять перед  українським суспільством.

Професор С. Телешун під час лекції зазначив, що перед Україною та українцями стоїть проблема здійснення «інтелектуального стрибка», який має призвести до становлення  та функціонування моделі публічної політики. Звісно, у центрі завдання – напрацювання та створення проектів, моделей проведення швидких і максимально ефективних перетворень із заздалегідь прогнозованим та вивіреним результатом. Безумовно, за нинішніх умов із повною невизначеністю щодо суспільнозначимих проблем України, із відсутністю протягом минулих двох десятиліть будь-яких, заздалегідь апробованих у ході суспільної практики проектів, моделей та інновацій, важко налаштуватися на швидку, ефективну та продуктивну роботу із створення інтелектуального продукту, який би задовольнив би виклики, що стоять наразі перед українським суспільством. Однак це робити треба негайно, та й іншого виходу  у сучасному світі просто не існує. У ході тривалої розмови С. Телешун зауважив, що не лише у столиці, або лише в урядових кабінетах та центральних партійних офісах мають розроблятися завдання та конкретні моделі і механізми  певних суспільних трансформацій. Важливо, щоб центри прикладної політики та прогнозування працювали у великих містах, а особливо там, де є науковці та талановита і працьовита молодь. 

Немає коментарів: